Zarco ubedljiv u Argentini

Johan Zarco s prednošću od dve sekunde uspeo je da nadmaši konkurente u Moto2 klasi na stazu Termas de Rio Hondo. Iza Zarca vodila se borba između Alexa Rinsa i Sam Lowesa koji nikako nisu mogli da smanje razliku i obiđu Francuza.

Gotovo precrtan scenario Moto3 trke, primenjen je i u Moto2 trci. Johan Zarco bio je ubedljiv od početka do kraja. Alex Rins bio je strpljiv i uporno je čekao iza Lowesovih leđa. Tri kruga pre kraja trke, novajlija Rins izbija ispred Lowesa i nestaje, praveći razliku od cele sekunde.

Mika Kalio zauzeo je četvrto mesto gotovo usamljen, nakon što je na polovini trke odustao od „jurnjave“ za Lowesom i Rinsom. Morbideli je zauzeo petu poziciju, a Luthi šestu.

Na samom početku trke izleteo je Tito Rabat, koji je trku na kraju završio na dvanaestoj poziciji.

Igor Gašparević

Igor je jedan od osnivača sajta. Od 1997. godine ne propušta ni jednu moto trku u Šampionatu Srbije. Voli da piše i trudi se da bude objektivan. Osim pisanja, zadužen je i za društvene mreže, tako da vam uglavnom on odgovara na sva pitanja.