Zarco najbrži na Moto2 treninzima

Zarco (AirAsia Caterham) vodio je tokom FP1 i FP2. Uprkos padu pred kraj FP2, Zarco je zadržao prvo mesto u kombinovanim vremenima. Iza njega našao se Luthi (Interwetten Sitag) sa vremenom 1’35.364s u FP2. U prva tri vozača plasirao se i ovogodišnji Moto2 šampion Rabat (Marc VDS Racing Team).

Mika Kallio (Marc VDS Racing Team) i Maverick Viñales (Paginas Armarillas HP 40) plasirali su se u top pet vozača zahvaljujući vremenima iz FP2.

Dominique Aegerter (Technomag CarXpert), Franco Morbidelli (Italtrans Racing Team), Luis Salom (Paginas Armarillas HP 40) i Sandro Cortese (Dynavolt Intact GP) poboljšali su svoja vremena tokom FP2. Anthony West (QMMF Racing Team) kompletirao je listu top deset vozača na osnovu svog najboljeg vremena iz FP1.

 

1. Johann Zarco FRA AirAsia Caterham (Caterham Suter) 1m 35.264s
2. Thomas Luthi SWI Interwetten Sitag (Suter) 1m 35.364s
3. Esteve Rabat SPA Marc VDS Racing Team (Kalex) 1m 35.604s
4. Mika Kallio FIN Marc VDS Racing Team (Kalex) 1m 35.855s
5. Maverick Viñales SPA Paginas Amarillas HP 40 (Kalex) 1m 35.919s
6. Dominique Aegerter SWI Technomag carXpert (Suter) 1m 35.978s
7. Franco Morbidelli ITA Italtrans Racing Team (Kalex) 1m 36.029s
8. Luis Salom SPA Paginas Amarillas HP 40 (Kalex) 1m 36.038s
9. Sandro Cortese GER Dynavolt Intact GP (Kalex) 1m 36.088s
10. Axel Pons SPA AGR Team (Kalex) 1m 36.143s
11. Sam Lowes GBR Speed Up (Speed Up) 1m 36.204s
12. Lorenzo Baldassarri ITA Gresini Moto2 (Suter) 1m 36.226s
13. Julian Simon SPA Italtrans Racing Team (Kalex) 1m 36.262s
14. Jonas Folger GER AGR Team (Kalex) 1m 36.405s
15. Xavier Simeon BEL Federal Oil Gresini Moto2 (Suter) 1m 36.445s
16. Lucas Mahias FRA Promoto Sport (Transfiormers) 1m 36.470s
17. Anthony West AUS QMMF Racing Team (Speed Up) 1m 36.483s
18. Marcel Schrotter GER Tech 3 (Tech 3) 1m 36.509s
19. Ratthapark Wilairot THA AirAsia Caterham (Caterham Suter) 1m 36.573s
20. Mattia Pasini ITA NGM Forward Racing (Kalex) 1m 36.575s
21. Louis Rossi FRA SAG Team (Kalex) 1m 36.590s
22. Jordi Torres SPA Mapfre Aspar Team Moto2 (Suter) 1m 36.686s
23. Takaaki Nakagami JPN IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 1m 36.722s
24. Hafizh Syahrin MAL Petronas Raceline Malaysia (Kalex) 1m 36.851s
25. Nicolas Terol SPA Mapfre Aspar Team Moto2 (Suter) 1m 36.853s
26. Ricard Cardus SPA Tech 3 (Tech 3) 1m 37.093s
27. Roman Ramos SPA QMMF Racing Team (Speed Up) 1m 37.222s
28. Randy Krummenacher SWI Octo IodaRacing Team (Suter) 1m 37.226s
29. Florian Marino FRA NGM Forward Racing (Kalex) 1m 37.238s
30. Gino Rea GBR AGT REA Racing (Suter) 1m 37.331s
31. Roberto Rolfo ITA Tasca Racing Moto2 (Suter) 1m 37.606s
32. Thitipong Warokorn THA APH PTT The Pizza SAG (Kalex) 1m 37.751s
33. Robin Mulhauser SWI Technomag carXpert (Suter) 1m 37.806s
34. Azlan Shah MAL IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 1m 37.933s
35. Tetsuta Nagashima JPN Teluru Team JiR Webike (NTS) 1m 37.969s