Zanimljivim kvalifikacijama u novu sezonu

Nova MotoGP sezona je otpočela u četvrtak u Kataru, a danas su vožene kvalifikacije na kojima je Jorge Lorenzo na Yamahi osvojio pol poziciju.

Najveće iznenađenje današnjih kvalifikacija bio je Maverick Vinales na Suzukiju koji će sutra startovati sa treće startne pozicije. Treći vozač u prvom startnom redu je još jedan Španac, Marc Marquez na Hondi koji je bio 0,091 sekundu sporiji od Lorenza, i 0,004 sekunde brži od Vinalesa.

Da sve bude zanimljivo pobrinula su se tri Italijana koji će sutra startovati iz drugog startnog reda. Iannone je za 0,055 sekundi ispustio treću startnu poziciju, ali to je bilo čak 0,122 sekunde brže od Valentina Rossija koji će sutra startovati sa pete pozicije. Njih dvojica su svoje najbrže krugove odvezli u poslednjim sekundama treninga. Šesta startna pozicija pripala je Andrei Doviziosou, vozaču fabričkog Ducatia.

Dani Pedrosa nije mogao bolje od sedme pozicije, tako da sutra kreće čak iz trećeg startnog reda. Najbolje plasirani „privatnik“ bio je Hector Barbera, koji će krenuti sa osme startne pozicije, ispred Pola Espargara. Crutchlow i Smith koji su u Q2 ušli iz Q1, plasirali su se na pozicijama 10 i 11, dok je Redding završio Q2 na dvanaestoj poziciji.

Najbrži na Q1 od vozača koji ne prolaze dalje bio je Hernandez koji sutra kreće sa 13. pozicije uz Lavertya i Aleixa Espargara. Baz, Bautista i Miller kreću iz šestog startnog reda, dok je poslednji rezervisan za Rabata i Bradla, dok Petrucci usled povrede neće učestvovati na ovoj trci.

Igor Gašparević

Igor je jedan od osnivača sajta. Od 1997. godine ne propušta ni jednu moto trku u Šampionatu Srbije. Voli da piše i trudi se da bude objektivan. Osim pisanja, zadužen je i za društvene mreže, tako da vam uglavnom on odgovara na sva pitanja.