Odlučeni šampioni Moto saveza Srbije

Pod okriljem Moto saveza Srbije u 2015. godini voženi su šampionati u road race, supermoto, motocross i moto klasik disciplinama, a generalni plasman poznat je za prve tri kategorije.

U roadrace disciplini, u klasi 125 SP šampion za 2015. godinu je Nikola Gajić sa prikupljenih 106 poena, sa 31 poenom manje prati ga Đorđe Rakić, dok Nikola Kišprdilov zauzima treću poziciju sa 57 osvojenih poena.

U klasi Formula 600 Predrag Isidorović je osvojio šampionsku titulu sa 107 osvojenih poena. Bojan Nikolić je zauzeo vicešampionsku poziciju sa 73 poena, a Nemanja Paunovića sa 49 poena sezonu završava na trećem mestu.

Branislavu Jovanoviću bio je dovoljan 101 poena da postane šampion klase Formula 1000. Vicešampion klase Miroslav Stanojević osvojio je 87 poena, dok je treća pozicija u generalnom plasmanu pripala Draženku Tintoru sa 51 osvojenim poenom.

U klasi 600 SSP Nenad Stojanović je osvojio šampionsku titulu sa maksimalnih 108 poena. Zanimljivo je da su drugo mesto podelili šampion iz 2013. i 2014. godine Igor Arisć i prošlogodišnji šampion klase 600 Hepening Dalibor Miletić. Njih dvojica imaju po 56 osvojenih poena, a isti im je i odnos osvojenih drugih i trećih mesta – po dva druga, jedno treće i jednu nezavršenu trku.

Goran Stojanović Mrsi je po drugi put za redom šampion klase 1000 SST sa prikupljenih 97 poena. Sa 61 osvojenim poednom Nenad Petrović je osvojio drugo mesto u šampionatu iako je propustio poslednju trku, dok je Miloš Mijailović trećeplasirani sa 36 osvojenih poena.

Kula 2 (23 of 160)

Supermoto šampionat vožen je po prvi put u Srbiji i bio je otvorenog tipa, tako da se na prve dve pozicije u generalnom plasmanu nalaze Sloenački takmičari Tine Saražin i Anže Mlakar, sa 138, odnosno 134 poena, dok je sa 110 osvojenih poena Vukašin Bajić na trećoj poziciji.

U klasi S Amater šampion je Franjo Rihter sa 142 osvojena poena. Bojan Blanuša osvojio je zvanje vicešampiona sa 130 osvojenih poena, dok se na trećoj poziciji u generalnom plasmanu nalazi Milan Tošić sa osvojenih 100 poena.

mxglobare-3-2015-25

Najbolji među najmlađima u klasi MX65 Motocross šampionata Srbije u 2015. godini je Andrej Šuša sa osvojenih 232 poena. Veljko Krsmanović zauzeo je drugu poziciju sa 220 poena, dok se na trećoj poziciji nalazi Aleksa Milosavljević sa 158 osvojenih poena.

Šampion klase MX85 je Miodrag Stanojević koji je osvojio 223 poena, samo četiri više u odnosu na vicešampiona Janka Railića. Treća pozicija pripala je Miliću Zimonjiću koji je u sezoni 2015. prikupio 188 poena.

Mladen Stanojević je sa 192 poena posta šampion klase MX2, vicešampionsko zvanje pripalo je Davidu Veđeleku sa 167 poena, dok je Franjo Rihter na trećoj poziciji sa samo jednim poenom manje. Mladen Stanojević ujedno je i šampion klase MX2 Junior, ispred Miloša Radulovića (109 poena) i Valentina Rogleva iz Bugarske sa osvojenih 50 poena.

Branko Antić je prikupio 236 poena i tako postao šampion klase MX1. Na drugom mestu nalazi se Miloš Đorđević sa 205 poena, dok je Richard Saghmeister sa osvojenih 178 poena zauzeo treću poziciju u šampionatu.

Aleks Baliž je šampion klase MX ATV sa osvojenih 50 poena, šest više u odnosu na Miloša Martinovića i deset više u odnosu na Milenka Čikića koji je osvojio treće mesto.

U klasi MX B šampion za 2015. godinu je Slobodan Jablanović (239 poena) ispred Nenada Petrovića i Nemanje Vemića koji su sakupili po 186 poena. U klasi MX3 šampion je Gabor Saghmeister sa 236 osvojenih poena. Otto Goblos je vicešampion sa 193 osvojena poena, dok se Viktor Lang nalazi na trećoj poziciji sa 178 poena.