Kako Rabat može da dođe do titule

Na Tissot GP-u Australije na stazi Philip Island, Tito Rabat može postati šampiona Moto2 kategorije za 2014. godinu. Nakon treće pozicije u Japanu, Esteve Rabat ima 38 poena prednosti nad kolegom iz Marc VDS tima, Mikom Kaliom.

Rabatu je potrebno da osvoji 12 poena više od Kalia, kako bi titulu osvojio u Australiji, dve trke pred kraj šampionata. To može učiniti po sledećem scenariju:

• Rabat pobeđuje u trci, a Kalio ne uspeva da stigne do podijuma
  • Rabat završava kao drugoplasirani, a Kalio završava na osmoj ili slabijoj poziciji
  • Rabat završava treći, a Kalio završava na poziciji 12 ili slabije
  • Ako Rabat završi četvrti, a Kalio osvoji samo jedan poen plasirajući se na 15. mestu

Igor Gašparević

Igor je jedan od osnivača sajta. Od 1997. godine ne propušta ni jednu moto trku u Šampionatu Srbije. Voli da piše i trudi se da bude objektivan. Osim pisanja, zadužen je i za društvene mreže, tako da vam uglavnom on odgovara na sva pitanja.