Iannone i Rossi najbrži, Lorenzo u problemima

Ako se po jutru dan poznaje, u nedelju nas u Holandiji očekuje više nego zanimljiva MotoGP trka. Pored nižih kategorija, sve deluje kao da će zanimljiva trka biti i u „Kraljevskoj klasi“.

Danas su na drugom padala vremena sa prvog treninga. Andrea Iannone je dva puta bio najbrži, ali je iznenađenje oba treninga svakako Jorge Lorenzo koji bolje od petog mesta nije mogao.

Italijan na Ducatiju, popularni Maniac, na prvom treningu bio je za 0,226 sekundi brži od klupskog kolege i imenjaka Doviziosoa, dok je Pol Espargaro zauzeo treću poziciju od 0,300 sekundi zaostatka za vodećim. Prijatno iznenađenje je Scott Redding koji je trening broj jedan završio na četvrtoj poziciji, ostavivši iza sebe Petruccia i Yamahin dvojac Lorenzo – Rossi. Vodeći u šampionatu, Marc Marquez takođe nije mogao mnogo, te je FP1 završio na 11. poziciji.

Na drugom treningu Iannone je nastavio sa dobrom vožnjom, te je prvo mesto osvojio sa samo 0,004 sekunde prednosti u odnosu na sunarodnika i pobednika poslednje trke Valentina Rossija. Marc Marquez uspeo je da popravi vreme i dokopa se treće pozicije uz Vinalesa i Lorenza na pozicijama četiri i pet.

Igor Gašparević

Igor je jedan od osnivača sajta. Od 1997. godine ne propušta ni jednu moto trku u Šampionatu Srbije. Voli da piše i trudi se da bude objektivan. Osim pisanja, zadužen je i za društvene mreže, tako da vam uglavnom on odgovara na sva pitanja.