Gotov WarmUp, sve spremno za start trke

U Valensiji se danas vozi takozvano #TheGrandFinale. Poslednja trka sezone o kojoj se digla velika prašina. Trka koju će pratiti čitav svet. Međutim, pre početka prve trke, videli smo i WarmUp, trening koji se vozi samo nekoliko sati pre trke, u uslovima koji su približni onima na trci.

Prvi su na stazu izašli vozači Moto3 šampionata. Antonelli bio je najbrži s vremenom 1:40:086, što je nešto manje od sekunde sporije od kvalifikacionog vremena McPheea. Takav tempo očekujemo i u trci. Drugi na današnjem treningu bio je Isaac Vinales, koji je bio svega 0,077 sekundi sporiji. Vodeći u šampionatu i čovek koji će verovatno osvojiti titulu, Danny Kent, napravio je treće najbolje vreme. Efren Vazquez bio je četvrti na WarmUpu, a čovek koji startuje sa pol pozicije, John McPhee napravio je peto vreme, ispred Kentovog najvećeg konkurenta Miguel Oliveire.

Tom Luthi bio je najbrži na WarmUpu Moto2 kategorije, ispred Tito Rabata koji je osvojio pol poziciju na jučerašnjim kvalifikacijama. Alex Rins zauzeo je treću poziciju na WarmUpu, dok je Lowes koji se nije pokazao na kvalifikacijama, četvrti. Petu poziciju zauzeo je Luis Salom. Ono što obećava dobru trku jesu vremena ostvarena na treningu. Čak 11 vozača nalazi se u pola sekunde, a 16 vozača je u jednoj sekundi.

Poslednji WarmUp vozili su takmičari MotoGP kategorije. Dok su Marquez i Lorenzo menjali motore, odnosnoe pneumatike, Valentino Rossi je jedini vozio simulaciju trke. Marc Marquez postavio je najbrže vreme – 1:31:062, međutim to vreme je više od sekundu sporije od vreme s kojim se Lorenzo kvalifikovao za trku. Drugo vreme na jutrašnjem WarmUpu vozio je Lorenzo, dok je treću poziciju pred sam kraj treninga preuzeo Pol Espargaro od Valentina Rossija. Pedrosa je završio peti, a Crutchlow šesti. Iannone nije mogao bolje od sedme pozicije, a u prvih deset su još i Smith, Aleix Espargaro i Dovizioso.

Igor Gašparević

Igor je jedan od osnivača sajta. Od 1997. godine ne propušta ni jednu moto trku u Šampionatu Srbije. Voli da piše i trudi se da bude objektivan. Osim pisanja, zadužen je i za društvene mreže, tako da vam uglavnom on odgovara na sva pitanja.