Ferrari i Vettel slavili u Monaku

Nakon 16 godina Ferrari slavi u Monte Karlu. Sebastian Vettel je na Velikoj nagradi Monaka uspeo da poveća prednost u šampionatu na 25 bodova ispred Hamiltona.

Buttonovo gostovanje

Pred sam početak trke, prijatno iznenađenje za Jensona Buttona i sve gledaoce, putem radio komunikacije javio mu se Fernando Alonso i poželeo mu sreću na trci i da pazi na njegov bolid dok se on na Indy 500 bori za trofej.
Button je zbog problema sa McLarenom morao da startuje iz boksa i do kraja svog učešća na trci je bio poslednji. Kraj trke za njega je bio strašan incident u 60. krugu trke, kada je pored sebe izbacio i Pascala Wehrleina kog je katapultirao i prevrnuo na stranu do zaštitne ograde. Srećom, oba vozača su nepovređena. Jensonu je propisana kazna od 3 mesta unazad na sledećoj trci na kojoj bude učestvovao ove sezone i dva poena na vozačkoj dozvoli.

Ferrari dominacija

Trka u Monte Karlu je bila uobičajena. Sva preticanja su se desila kroz boks. Ono oko čega se u ovim časovima nakon pobede Sebastiana Vettela vodi polemika je da li je bilo timskih naređenja u Ferrariju. Iz Ferrarija tvde da nije bilo. Vettel kaže „Pobedio sam jer sam imao bolji tempo a ne kroz pit stop.“ Donekle je bio u pravu. U periodu dok je Kimi Raikkonen vodio trku, od prvih 5 vozača on je imao definitivno najsporiji tempo.

Ekipa Red Bulla je ove godine imala dobru strategiju za Daniela Ricciarda, kog je prošle godine pit stop koštao pobede. Sada je uspeo da se izbori sa Valterijem Bottasom i da dobrim tempom i pravovremenim odlaskom u boks prestigne i timskog kolegu Maxa Verstappena. Carlos Sainz je bio 6. ispred Lewisa Hamiltona koji se lagano koristeći greške protivnika popeo sa 13. na 7. mesto. Hamilton sada ima pobedu manje i 25 bodova zaostatka za Sebastianom Vettelom.
Preostala 3 vozača u top 10 su čak dva vozača Haasa Grosjean i Mangussen i Felippe Massa na 9. mestu između njih.

Stoffel Vandoorne je jako dugo bio u bodovima, i nekoliko krugova pred kraj kada je izgledalo da će jedan McLaren završiti trku,  Vandoorne je udario u ogradu i završio trku. Marcus Erricson je malo pre njega izleteo, a ne dugo zatim je iz trke ispao i Lance Stroll.

Hulkenberg je već na početku trke imao problem sa menjačem, pa je tako u Renaultu samo Palmer završio trku. Po prvi put u poslednjih 14 trka nijedna Force India nije završila u prvih 10. Esteban Ocon je bio 12, a Sergio Perez je poslednji prošao kroz cilj kao 13.