Dvostruka pobeda za Apriliju u finalu sezone

Predposlednja trka 2015 WorldSBK sezone pripala je Jordi Torresu dok su mu se na podijumu pridružili Jonathan Rea i njegov timski kolega Tom Sykes. Sykes je vodio od samog početka, pre nego što su ga obišli Torres i Rea, Španac je napravio neverovatan potez i pretekao je bivšeg šampiona u krivini sa spoljne strane. Rea je krenuo u poteru ali je morao da se zadovolji drugom pozicijom i svojim 65. podijumom u karijer, dok je njegov timski kolega Sykes završio usamljen na trećoj poziciji.

Chaz Davies izašao je iz borbe za četvrtu poziciju sa Michael van der Mark kao pobednik a Leon Haslam kompletira prvih šest vozača. Xavi Fores iskoristio start iz prvog startnog reda za osvajanje solidne sedme pozicije, španski vozač završio je trku tri sekunde ispred sunarodnika Davida Saloma, Leandra Mercada, Sylvaina Guintolia i Ayrtona Badovinia, koji kompletiraju prvih 11. vozača nakon njihove borbe od starta do kraja trke.

Poslednje preostale bodove podelili su Randy de Puniet, Gabor Rizmayer, Christophe Ponsson i Gianluca Vizziello.

Alex Lowes vozio je sjano na trećoj poziciji sve dok njegov Voltcom Crescent Suzuki nije stao zbog kvara u prvoj krivini osmog kruga. Dramu je na samom startu doživeo i Leon Camier čije je MV Agusta Reparto Corse mašina otkazala nakon warm-upa.

Poslednju trku osvojio je u poslednjem krugu posle još jedne duge borbe Leon Haslam koji je svoju drugu pobedu osvojio ispred Chaz Daviesa, koji je osigurao drugu poziciju u generalnom plasmanu, i Toma Sykesa.

Michael van der Mark završio je svoj debi u WSBK sa još jednim jakim nastupom, Holanđanin je završio kao četvrti nakon vožnje sa vodećom grupom tokom prvih 12. krugova pre nego što je počeo malo da zaostaje u završnim fazama.

Sylvain Guintoli je svoju poslednju trku za Pata Hondu završio na petoj poziciji. Šampion iz 2014. godine završio je dan ispred Leandra Mercada koji je osvajanjem šeste pozicije zabeležio najbolji rezultat sezone. Sedmi je bio Randy de Puniet, dok Niccolo Canepa, David Salom i Ayrton Badovini kompletiraju prvih deset vozača.

Pozicije od 11. do 15. kao i poslednji preostali bodovi druge trke pripali su Christophe Ponssonu, Gianluca Vizziellou, Gabor Rizmayoru, Imre Tothu i Alexu Phillisu koji je osvojio svoje prve bodove u WorldSBK šampionatu.

Xavi Fores nije se takmičio u drugoj trci nakon odustajanje zbog bolesti dok je Alex Lowes povukao svoj Voltcom Crescent Suzuki na kraju prvog kruga. Leon Camier uspeo je da startuje drugu trku ali ni ovu trku nije uspeo da završi.

Jonathan Rea nadao se da će postaviti novi rekord po broju osvojenih bodova u jednoj sezoni ali se u šestom krugu njegov Kawasaki pokvario.