Antonelli vodeći tokom Moto3 treninga

Antonelli (Junior Team GO&FUN) vodio je tokom jutarnjeg treninga sa vremenom 1’40.338 koje je popravio u drugom slobodnom treningu na 1’39.647. Prvog dana vikenda tokom kojeg će se odlučiti šampion Moto3 kategorije, Miller (Red Bull KTM Ajo) je imao zaostatak od 0.201s za Italijanom, dok je vodeći u šampionatu Marquez (Estrella Galicia 0,0) kasnio za Antonellijem za 0.269s.

Enea Bastianini (Junior Team Go&FUN Moto3), Andrea Migno (Mahindra Racing), Romano Fenati (SKY Racing Team VR46), Alex Rins (Estrella Galicia 0,0), Brad Binder (Ambrogio Racing), John McPhee (SaxoPrint-RTG) i Efren Vazquez (SaxoPrint-RTG) kompletiraju listu prvih deset vozača.

Albert Arenas (Calvo Team) koji vozi sa „wild card“ pozivnicom radno je doživeo pad u devetoj krivini. Zulfahmi Khairuddin pao je u krivini broj dva, desetak miuta pre kraja treninga. Oba vozača se osećaju dobro.

 

1. Niccolò Antonelli ITA Junior Team GO&FUN Moto3 (KTM) 1m 39.647s
2. Jack Miller AUS Red Bull KTM Ajo (KTM) 1m 39.848s
3. Alex Marquez SPA Estrella Galicia 0,0 (Honda) 1m 39.916s
4. Enea Bastianini ITA Junior Team GO&FUN Moto3 (KTM) 1m 39.920s
5. Andrea Migno ITA Mahindra Racing (Mahindra) 1m 39.955s
6. Romano Fenati ITA SKY Racing Team VR46 (KTM) 1m 39.968s
7. Alex Rins SPA Estrella Galicia 0,0 (Honda) 1m 40.027s
8. Brad Binder RSA Ambrogio Racing (Mahindra) 1m 40.035s
9. John McPhee GBR SaxoPrint-RTG (Honda) 1m 40.056s
10. Efren Vazquez SPA SaxoPrint-RTG (Honda) 1m 40.120s
11. Isaac Viñales SPA Calvo Team (KTM) 1m 40.134s
12. Francesco Bagnaia ITA SKY Racing Team VR46 (KTM) 1m 40.326s
13. Juanfran Guevara SPA Mapfre Aspar Team Moto3 (Kalex-KTM) 1m 40.343s
14. Miguel Oliveira POR Mahindra Racing (Mahindra) 1m 40.438s
15. Zulfahmi Khairuddin MAL Ongetta-AirAsia (Honda) 1m 40.469s
16. Jorge Navarro SPA Marc VDS Racing Team (Kalex-KTM) 1m 40.503s
17. Karel Hanika CZE Red Bull KTM Ajo (KTM) 1m 40.531s
18. Jasper Iwema NED CIP (Mahindra) 1m 40.636s
19. Danny Kent GBR Red Bull Husqvarna Ajo (Husqvarna) 1m 40.639s
20. Alessandro Tonucci ITA CIP (Mahindra) 1m 40.707s
21. Niklas Ajo FIN Avant Tecno Husqvarna Ajo (Husqvarna) 1m 40.768s
22. Alexis Masbou FRA Ongetta-Rivacold (Honda) 1m 40.827s
23. Gabriel Rodrigo ARG RBA Racing Team (KTM) 1m 40.956s
24. Jakub Kornfeil CZE Calvo Team (KTM) 1m 41.218s
25. Hafiq Azmi MAL SIC-AJO (KTM) 1m 41.258s
26. Matteo Ferrari ITA San Carlo Team Italia (Mahindra) 1m 41.324s
27. Luca Grünwald GER Kiefer Racing (Kalex-KTM) 1m 41.403s
28. Albert Arenas SPA Calvo Team (KTM) 1m 41.797s
29. Andrea Locatelli ITA San Carlo Team Italia (Mahindra) 1m 41.982s
30. Maria Herrera SPA Junior Team Estrella Galicia 0,0 (Honda) 1m 42.110s
31. Philipp Oettl GER Interwetten Paddock Moto3 (Kalex-KTM) 1m 42.131s
32. Scott Deroue NED RW Racing GP (Kalex-KTM) 1m 42.244s
33. Gabriel Ramos VEN Kiefer Racing (Kalex-KTM) 1m 42.615s
34. Jules Danilo FRA Ambrogio Racing (Mahindra) 1m 43.515s